Grupa casusBTL w konsorcjum realizującym jeden z największych projektów telemedycznych w kardiologii – projekt AMULET
2020-09-23
Miło nam poinformować, że za zgodą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju do konsorcjum naukowego realizującego projekt AMULET dołączyliśmy jako nowi Partnerzy wspólnie z Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Techniki i Aparatury Medycznej. Od czerwca 2020 roku prowadzimy intensywne prace badawczo-rozwojowe, dzięki którym w efekcie projektu AMULET powstaną rozwiązania jeszcze bardziej kompleksowe i dopasowane do potrzeby przyszłych beneficjentów nowego systemu opieki.
Całkowity koszt projektu AMULET to ponad 13 mln. Zł, z czego Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansuje 12,7 mln. zł w ramach programu STRATEGMED III.
Oprócz nowych Partnerów – Grupy casusBTL i ŁUKASIEWICZ-ITAM do konsorcjum należą:
- Wojskowy Instytut Medyczny (Lider Projektu)
- 4. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu
- Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
- Gdański Uniwersytet Medyczny
- Wojskowa Akademia Techniczna
Wspólnie z pozostałymi konsorcjantami tworzymy nowy model ambulatoryjnej opieki medycznej z wykorzystaniem nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny klinicznej i telemedycyny.
Dzięki pracom konsorcjum powstanie system opieki nad chorymi z niewydolnością serca oparty na wykorzystaniu nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny hemodynamicznej układu krążenia (m.in. częstości rytmu serca, ciśnienia tętniczego, stanu uwodnienia klatki piersiowej i całego ciała) oraz narzędzi telemedycznych. Wykorzystanie nowoczesnych metod nieinwazyjnej oceny hemodynamicznej ułatwi adekwatną do stanu chorego decyzję terapeutyczną a zastosowanie platformy telemedycznej umożliwi jej podejmowanie zdalnie.
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Techniki i Aparatury Medycznej (ŁUKASIEWICZ-ITAM)
ŁUKASIEWICZ-ITAM jest instytutem z siedzibą w Zabrzu, którego działalność statutowa obejmuje prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych w dziedzinie techniki medycznej. W zakresie swojej działalności Instytut posiada ponad 40-letnią tradycję, a prace naukowo-badawcze prowadzi w oparciu o wykwalifikowaną kadrę z wieloletnim doświadczeniem oraz posiadane zasoby materialne. ŁUKASIEWICZ-ITAM jest szczególną na skalę kraju jednostką B+R w obszarze techniki medycznej, której działalność obejmuje wszystkie fazy procesu innowacyjnego. Wstąpienie ŁUKASIEWICZ-ITAM do konsorcjum AMULET umożliwi wytworzenie urządzenia mobilnego do rejestracji pomiarów domowych metodą kardiografii impedancyjnej z możliwością transmisji danych z wykorzystaniem modułu GSM oraz zróżnicowanych wersji oprogramowania, dopasowanych do wykorzystania zminiaturyzowanych rejestratorów kardioimpedancyjnych w różnych warunkach klinicznych, w tym patentów dotyczących przetwarzania sygnałów bioimpedancyjnych z wykorzystaniem modułu akwizycji sygnałów bioimpedancyjnych.
Grupa casusBTL Sp. z o.o.
Wstąpienie Grupa casusBTL Sp. z o.o. to wzmocnienie potencjału konsorcjum AMULET w zakresie przygotowania do wdrożenia efektów projektu. Grupa casusBTL będzie odgrywać wiodącą rolę w promocji idei AMULET w Polsce i za granicą, współpracy z interesariuszami zainteresowanymi efektami projektu, w tym potencjalnymi inwestorami oraz w opracowaniu strategii wdrożenia efektów projektu. Grupa casusBTL skupia specjalistów o szerokiej wiedzy z zakresu prawa, medycyny, technologii, marketingu i public relations i posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji konferencji, kongresów, warsztatów, szkoleń i hackathonów. Aktywnie promuje wykorzystanie nowych, innowacyjnych technologii w komunikacji medycznej i leczeniu chorób cywilizacyjnych. Grupa casusBTL oferuje koordynację transferu wiedzy, zapewniając kontakt ze światem technologii i inwestorami (aniołami biznesu i funduszami VentureCapitals), ekspertami krajowymi i międzynarodowymi. Eksperci zatrudnieni w Grupie casusBTL koordynują procesy formalno-prawne i organizacyjne powstawania nowych podmiotów, których zadaniem jest wprowadzanie nowych rozwiązań na rynek oraz ich komercjalizacja. Stała współpraca ze środowiskiem medycznym gwarantuje bieżącą walidację koncepcji opartych o wytyczne i nowe możliwości terapeutyczne.
Jesteśmy przekonani, że nawiązana współpraca z tak znamienitymi Partnerami to kolejny krok do sukcesu projektu AMULET i umocnienie wizerunku Grupy casusBTL jako promotora nowych, innowacyjnych technologii dla pacjentów z problemami układu sercowo-naczyniowego.
Więcej informacji o projekcie AMULET: https://amulet.wim.mil.pl